Projekty Inwestycyjne charakteryzują się innym podejściem do projektowania, gdzie estetyka i rozwiązania wnętrzarskie są drogą do celu, jakim jest szybka i prosta realizacja, a co za tym idzie – zwrot z inwestycji.
Jak połączyć wyjątkową estetykę, która trafi do serc przyszłych najemców, wyróżni Inwestycję na tle innych, a jednocześnie nie będzie skomplikowana w realizacji i przyniesie założone zyski?
Jednym z wielu wyzwaniem przy projektach zabudów meblowych jest górny cokół, który może spowolnić proces realizacji i obniżyć jakość estetyczną – w każdym mieszkaniu jest inny i dopasowany do najmniejszej wartości, a większe szczeliny są uzupełniane akrylem z mniejszym lub większym powodzeniem.
W tym projekcie zrezygnowaliśmy z niego kompletnie. Celowo opuściliśmy zabudowę, tak aby:
– górna i dolna zabudowa była tej samej wysokości, co jest dużym ułatwieniem realizacyjnym;
– wyeksponować to, co każdy chce ukryć – przewód wentylacyjny, który z dodatkiem koloru nadaje charakter inwestycji;
– stworzyć linię kontynuowaną na pozostałych ścianach i zabudowach; jednocześnie pozostaje nad nimi miejsce do przechowywania.
Dodatkowymi atutami tego projektu jest zastosowanie tapety winylowej z indywidualną grafiką oraz niskim cokołem nad blatem. Rozwiązanie to jest wdzięczne budżetowo, realizacyjnie, estetyczne i funkcjonalnie. Również zastosowanie w każdej przestrzeni podłogi z LVT eliminuje problem poziomów różnych podłóg, dylatacji paneli, a jednocześnie jest jednym z najbardziej wytrzymałych rozwiązań na podłogę.
Projekt funkcjonalnej, ale i łatwo powtarzalnej łazienki może być wyzwaniem, szczególnie jeśli chcemy utrzymać indywidualny charakter Inwestycji, który kreuje brand Operatora.
Ponownie skupimy się na zabudowie meblowej i powtarzalności modułów. W naszym projekcie stworzyliśmy tylko (lub aż) dwie szerokości szafki pod umywalkę, natomiast operujemy szerokością blatu, który operacyjnie jest dużo łatwiejszy do dopasowania. Możemy go zastosować tylko w granicy szafki, ale również z powodzeniem można rozsunąć go nad pralkę tworząc spójną kompozycję. Dodatkowo szafka jest celowo niska, tak aby nie budując przedścianki, schować instalacje.
Moim ulubionym elementem tego projektu są szafeczki nad wc. Stworzyliśmy małe moduły, które wypełniają wnękę ponad zabudową gk, a często również celowo gubią oś miski i zabudowy geberitu, jeśli dodatkowo występuje w niej grzejnik. Ilość małych modułów jest dopasowana do wielkości mieszkania i szerokości wnęki.
Na podłodze również występuje LVT, które jest wygodnym i odpornym na wodę materiałem na posadzkę również w łazience.
Wygodne zastosowanie gresu 60x60cm tworzy linię powyżej, której stosujemy farbę (lub tapetę winylową), natomiast w przestrzeni prysznica/wanny dodajemy kolorystyczną dominantę i motyw przewodni Inwestycji.
Sypialnia, pokój dla dziecka lub domowe biuro oraz przedpokój.
Dzięki zachowanej linii, którą wyznaczyła nam zabudowa kuchenna mieszkania nadają nie tylko indywidualny charakter Inwestycji, ale również eliminują problem dostosowywania górnych cokołów meblowych. Zmieniają również proporcje pomieszczenia „unosząc” sufit.
Każde z tych pomieszczeń jest wyposażone w podobne moduły szaf i każda z nich zawiera zarówno półki jak i drążki.
Tutaj moim ulubionym elementem są zasłony, które składają się z dwóch kolorów zasłon, mała, niskokosztowa zmiana, a efekt jest naprawdę doskonały.
Inspiracją estetyczną do tego projektu był styl mid-century.